Oferta

Dla przemysłu

Dezynfekcja

Proces ten jest niezbędny w przypadku uzdatniania wód skażonych bakteriologicznie, przede wszystkim wód powierzchniowych. głównym celem dezynfekcji wody jest zniszczenie żywych i przetrwalnikowych form organizmów patogennych oraz zapobieganie ich wtórnemu rozwojowi w sieci. W procesie oczyszczania wody uzyskuje się pewne zmniejszenie liczby bakterii. Skuteczność w ich usuwaniu z oczyszczanej wody jest różna i zależy od poziomu skażenia wody i rodzaju organizmów patogennych oraz sprawności stosowanych procesów jednostkowych. Dla uzyskania dobrego efektu dezynfekcji ważny jest dobór odpowiedniego środka dezynfekcyjnego oraz ustalenie warunków skutecznej dezynfekcji – wielkości dawki początkowej i czasu kontaktu. Dobry środek dezynfekcyjny powinien odpowiadać następującym kryteriom: stosowanie silnych utleniaczy, takich jak: gazowy chlor, ditlenek chloru i podchloryn sodowy oraz ozon, jod i brom, dodawanie do wody jonów metali ciężkich, głównie soli miedzi lub srebra.

Dozowanie i pomiary

Jeśli chcesz precyzyjne podawać płynne chemikalia, to w naszej ofercie znajdziesz membranowe pompy dozujące z napędem silnikowym lub elektromagnetycznym, ze sprawdzonych materiałów gwarantujących wysoką odporność chemiczną i mechaniczną. Dostarczamy pojedyncze pompy, jak i kompletne panele dozujące z systemami pomiarowymi. Możemy pomóc także, jeśli masz problem z obecnością w wodzie bakterii np. legionella. Oferujemy zarówno proste systemu dozujące, jak i generatory dwutlenku chloru, które na miejscu wytwarzają i dozują ClO2 do instalacji. Dwutlenek chloru, z racji swej agresywnej natury, wymaga zastosowania najwyższej jakości podzespołów i materiałów. Po kilku latach testów i poszukiwań udało nam się znaleźć dostawców, których produkty spełniają te warunki, dzięki czemu sami montujemy takie urządzenia i możemy oferować je taniej niż popularne modele występujące na rynku. Jeśli masz pytanie, pomysł, problem, wyślij do nas zapytanie – pomożemy. W tej dziedzinie najlepiej pisać bezpośrednio na adres dozowanie@suwserwis.pl. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.

Uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody jest konieczne, gdy potrzebna woda nie spełnia określonych parametrów. W zależności od zastosowania wody, wymagane są określone właściwości, czasem niezbędne jest obniżenie poziomu żelaza czy manganu lub poprawa walorów smakowych, czy wizualnych, kiedy indziej kluczowy jest odczyn pH, czy twardość. Do wielu procesów stosowanych np. w przemyśle spożywczym niezbędna jest z kolei woda demineralizowana, w innych gałęziach przemysłu, ważne jest stosowanie antyskalantów czy inhibitorów korozji.
W każdym z tych przypadków jesteśmy w stanie pomóc, jeśli trzeba, badamy wodę na miejscu i szukamy rozwiązań, które pozwolą uzyskać oczekiwane rezultaty. Niekiedy do uzyskania tego samego efektu można dojść poprzez stosowanie różnych technologii, konsultujemy takie sprawy z klientami, dając im możliwość wyboru. Zadowolenie klientów jest dla nas kluczowe.